Hotpoint VWSR4150BWW Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin VWSR4150BWW
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint VWSR4150BWW (31 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint VWSR4150BWW eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/31

www.Hotpoint.com
VVSR1070
VBXR1090
VBSR3100
VWSR4150
VLXR1020
VVSR1030
Owner’s Manual
Washers
175D1807P556 39-9028803-06 JR
Safety Instructions . . . . . . . . . .2
Operating Instructions
Control Panels . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3–5
Control Settings . . . . . . . . . . . . . . . . .4, 6
Features . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .7
Loading and Using
the Washer . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .8, 9
Troubleshooting Tips. . . .10–12
Consumer Support
Consumer Support . . . . . . .Back Cover
Product Registration . . . . . . . . . .13, 14
Warranty . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .15
Write the model and serial numbers here:
Model #________________________
Serial #__________________________
You can find them behind the control panel
on the back of your washer.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | VWSR4150BWW |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 4100 g |
| Bredd: | 250 mm |
| Djup: | 350 mm |
| Höjd: | 270 mm |
| På / Av knapp: | Ja |
| Vattentankens kapacitet: | 1.1 l |
| Mjukt grepp: | Ja |
| Kontinuerlig ånga version: | 90 g/min |
| Yttersulans material/beläggning: | Aluminium zoolplaat |
| Maximal kraft: | 1750 W |
| Maximalt ångtryck: | 3.5 bar |
| Järnets kraft: | 750 W |
| Ånga redo ljus: | Ja |
| Pannkraft: | 1000 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint VWSR4150BWW ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026