I-PRO M-46-F-V2 Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera M-46-F-V2
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO M-46-F-V2 (117 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 43 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om I-PRO M-46-F-V2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/117

NETWORKCAMERAS
User Manual
Manual Version: 2.19
M-44-V-T, M-45-FW, M-46-FW, M-46-F,
M-46-V, M-49-V, M-87-V, M-89-F-L, M-200-P,
M-44-V-T-V2, M-45-FW-V2, M-46-F-V2, M-46-FW-V2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | M-46-F-V2 |
| Vikt: | 360 g |
| Höjd: | 83 mm |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Diameter: | 109 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Certifiering: | CE: EN 60950-1, \nUL: UL60950-1, \nIEC 60950-1\nFCC: FCC Part15 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.7 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 120 dB |
| Smart IR: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 68 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/100000 - 1 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 4.5 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP67 |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 25 fps |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, HTTPS, SMTP, SSL/TLS, 802.1x, SNMP |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 91.2 ° |
| Panoreringsvinkel: | 8 - 360 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 47.9 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Fast fokus: | Ja |
| Justering av slutarhastigheten: | Auto/manuell |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 95.9 ° |
| Bithastighet, intervall: | 16 - 128 Kbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO M-46-F-V2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026