I-PRO WV-S15500-V3LN Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S15500-V3LN
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S15500-V3LN (211 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 39 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S15500-V3LN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/211

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S2500 Series
WV-S2200 Series
WV-S2100 Series
WV-S1500 Series
WV-S1100 Series
WV-S2136LWV-S2536LN
WV-S1536LN
WV-S1136
•This manual covers the models: WV-S2500 Series (WV-S2536LTN,
WV-S2536LN, WV-S2536L), WV-S2200 Series (WV-S2236L), WV-S2100 Series
(WV-S2136L, WV-S2136), WV-S1500 Series (WV-S1536LTN, WV-S1536LN,
WV-S1536L, WV-S1536LNS), and WV-S1100 Series (WV-S1136).
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S15500-V3LN |
| Vikt: | 2400 g |
| Bredd: | 133 mm |
| Djup: | 383 mm |
| Höjd: | 133 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 3072 x 1728 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Certifiering: | UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1, FCC (Part15 ClassA), ICES-003 ClassA, EN55032 ClassA, EN55035 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 9.3 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,320 x 240,320 x 180,800 x 600 (SVGA),2560 x 1440,400 x 300,2560 x 1920,1920 x 1080 (HD 1080),640 x 360 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 18.5 m |
| Observationsavstånd (tele): | 80.4 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 9.3 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 40.2 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 4.6 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 20.1 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Lutningsvinkel: | -100 - 100 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/30 - 1/10000 s |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 55 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 11.5 W |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| AC-inspänning: | 12-48 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | ENG, ESP, ITA, JPN, POR, FRE, RUS, DEU |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Resin, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.04 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 9 mm |
| Största bländarnummer: | 2.5 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Vehicle detection, Face detection, Scene change |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.3 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 34 - 106 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.3 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 19 - 77 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Infoga text i bilden: | Ja |
| Fog bevis: | Ja |
| Detekteringsavstånd (bred): | 46.3 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 201 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 8 |
| Bithastighet, intervall: | 16 - 128 Kbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S15500-V3LN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026