I-PRO WV-S2236L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S2236L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S2236L (211 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S2236L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/211

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S2500 Series
WV-S2200 Series
WV-S2100 Series
WV-S1500 Series
WV-S1100 Series
WV-S2136LWV-S2536LN
WV-S1536LN
WV-S1136
•This manual covers the models: WV-S2500 Series (WV-S2536LTN,
WV-S2536LN, WV-S2536L), WV-S2200 Series (WV-S2236L), WV-S2100 Series
(WV-S2136L, WV-S2136), WV-S1500 Series (WV-S1536LTN, WV-S1536LN,
WV-S1536L, WV-S1536LNS), and WV-S1100 Series (WV-S1136).
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S2236L |
| Vikt: | 570 g |
| Höjd: | 102.5 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Videoinspelning: | Ja |
| Maximal upplösning: | 2048 x 1536 pixlar |
| Diameter: | 129.5 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Ljudsystem: | 1-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Manuell |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,640 x 360,1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 1 kanaler |
| Antal linser: | 2 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Rörelsesensor: | Ja |
| röstigenkänning: | G.711, G.726 |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 10 m |
| Observationsavstånd (tele): | 47.3 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 5 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 23.6 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 2.5 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 11.8 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 144 dB |
| Observationsavstånd: | 10 m |
| Igenkänningsavstånd: | 5 m |
| Identifieringsavstånd: | 2.5 m |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Stöttålig |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 70 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 8.7 W |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8.6 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 90 % |
| Språkstöd: | CHI (TR), DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Polycarbonate (PC), Resin |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.006 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 9 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Ljusstyrka |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Variabel bithastighet (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Crossing line, Face detection, Intrusion, Scene change |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 0.3 m |
| Avkänningsavstånd: | 24.9 m |
| DC utgående ström: | 0.72 A |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 114 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 60 ° |
| Ljud - Full Duplex: | Ja |
| Audio ingångskanaler: | 1 kanaler |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Infoga tidsmarkering i bilden: | Ja |
| Klassificering av människor och fordon som kontrolleras: | Ja |
| Detekteringsavstånd (bred): | 24.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 118.2 m |
| Detekteringsavstånd: | 24.9 m |
| Läge för stående format: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S2236L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026