I-PRO WV-S22500-V3L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S22500-V3L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S22500-V3L (208 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 48 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S22500-V3L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/208

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S15000 Series
WV-S22000 Series
WV-S25000 Series
WV-S22700-V2L
WV-S15700-V2LN
WV-S25700-V2LN
•This manual covers the models: WV-S25000 Series (WV-S25500-V3LN,
WV-S25700-V2LN, WV-S25500-F6L, WV-S25500-F3L), WV-S22000 Series
(WV-S22500-V3L, WV-S22700-V2L, WV-S22500-F6L, WV-S22500-F3L),
WV-S15000 Series (WV-S15500-V3LN, WV-S15700-V2LN, WV-S15500-F6L,
WV-S15500-F3L).
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S22500-V3L |
| Vikt: | 800 g |
| Höjd: | 102.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 3072 x 2304 pixlar |
| Diameter: | 129.5 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Strömförbrukning (max): | 12 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,320 x 240,400 x 300,640 x 360,640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440,2560 x 1920,3072 x 1728,3072 x 2304 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 270 ° |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| röstigenkänning: | AAC, G.711, G.726 |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 18.9 m |
| Observationsavstånd (tele): | 83 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 9.4 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 41.5 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 4.7 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 20.7 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Larmingångskanaler: | 3 |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Lutningsvinkel: | -30 - 85 ° |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/30 - 1/10000 s |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Shock resistant, Vandal proof |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| mörkerseende avstånd: | 40 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 11.5 W |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 50 ° C |
| Språkstöd: | CHI (TR), DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, FIPS 140-2 |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 9 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Ljusstyrka |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, Human detection, Scene change, Vehicle detection |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Strömförbrukning: | 240 mA |
| DC utgående ström: | 1 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 33 - 105 ° |
| Panoreringsvinkel: | -240 - 120 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.3 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 19 - 56 ° |
| Ljud - Full Duplex: | Ja |
| Typ av larmmeddelande: | E-mail, Push notification |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 47.1 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 207.4 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S22500-V3L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026