I-PRO WV-S22700-V2LG Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S22700-V2LG
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S22700-V2LG (211 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S22700-V2LG eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/211

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S2500 Series
WV-S2200 Series
WV-S2100 Series
WV-S1500 Series
WV-S1100 Series
WV-S2136LWV-S2536LN
WV-S1536LN
WV-S1136
•This manual covers the models: WV-S2500 Series (WV-S2536LTN,
WV-S2536LN, WV-S2536L), WV-S2200 Series (WV-S2236L), WV-S2100 Series
(WV-S2136L, WV-S2136), WV-S1500 Series (WV-S1536LTN, WV-S1536LN,
WV-S1536L, WV-S1536LNS), and WV-S1100 Series (WV-S1136).
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S22700-V2LG |
| Vikt: | 800 g |
| Bredd: | 129.5 mm |
| Djup: | 102.5 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Rotationsvinkel: | 270 ° |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 25.3 m |
| Observationsavstånd (tele): | 63 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.7 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 31.5 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6.3 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 15.7 m |
| Larmingångskanaler: | 3 |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Vitbalans (panoramakamera): | ATW, AWC |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 35 m |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 90 % |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 4.3 - 8.6 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Bildkvalitetsinställningar: | Ljusstyrka |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, Human detection, Vehicle detection |
| Strömkälla av typen: | DC |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 1 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | -240 - 120 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | -30 - 85 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 63.3 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 157.5 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S22700-V2LG ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026