I-PRO WV-S25500-V3L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S25500-V3L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S25500-V3L (27 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S25500-V3L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S25500-V3L |
| Vikt: | 6600 g |
| Bredd: | 169 mm |
| Djup: | 301 mm |
| Höjd: | 367 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| På / Av knapp: | Ja |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | G.711, G.726 |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 10 IoT Enterprise |
| Maximal upplösning: | 3072 x 2304 pixlar |
| Diameter: | 154 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Medföljande kablar: | AC |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 4 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Nätförsörjning: | 500 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| Internminne: | 16 GB |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,320 x 240,400 x 300,640 x 360,800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440,2560 x 1920,3072 x 1728,3072 x 2304 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 5 |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Total lagringskapacitet: | 8000 GB |
| Antal installerade SSD:er: | 1 |
| SSD-kapacitet: | 256 GB |
| Bostadstyp: | Tower |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 8000 GB |
| HDD-gränssnitt: | SATA |
| RAID-stöd: | Ja |
| HDD storlek: | 3.5 " |
| Maximalt antal hårddiskar per hölje: | 2 |
| Ljud in/ut: | Ja |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 19.5 m |
| Observationsavstånd (tele): | 83 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 9.8 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 41.5 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 4.9 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 20.7 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Typer av RAID: | 0, 1 |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 20 - 80 procent |
| Hot-swap enhetsfack: | Nee |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 55 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 11.5 W |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.9 - 9 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Automatisk fokus: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 48.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 207.4 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S25500-V3L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026