I-PRO WV-S35302-F2L1 Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S35302-F2L1
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S35302-F2L1 (495 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S35302-F2L1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/495

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.009.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S35302-F2L1 |
| Vikt: | 475 g |
| Bredd: | 109 mm |
| Djup: | 119 mm |
| Höjd: | 53 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM, G.711, G.726 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 2.4 mm |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Certifiering: | UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1, UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3 x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,320 x 288 (QVGA),640 x 360,640 x 480 (VGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 5.57 x 3.13 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 144 dB |
| Observationsavstånd: | 6.8 m |
| Igenkänningsavstånd: | 3.4 m |
| Identifieringsavstånd: | 1.7 m |
| Lutningsvinkel: | 0 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 - 16/25 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 21 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 8.6 W |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS 8.0 |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Temperatur vid drift: | -40 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Resin |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Minimibelysning: | 0.02 lx |
| Största bländarnummer: | 2.1 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, Human detection, Scene change, Vehicle detection |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Strömförbrukning: | 180 mA |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 132 ° |
| Panoreringsvinkel: | -45 - 45 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 74 ° |
| Typ av förstärkning: | Automatisk |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Sammanfattad autentisering: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
| Infoga text i bilden: | Ja |
| Fog bevis: | Ja |
| Detekteringsavstånd: | 17.1 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 8 |
| Bithastighet, intervall: | 16 - 128 Kbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S35302-F2L1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026