I-PRO WV-S65340-Z2 Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S65340-Z2
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S65340-Z2 (272 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 44 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S65340-Z2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/272

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-S61300 Series
WV-S65300 Series
WV-U61300 Series
WV-U65300 Series
WV-S65501-Z1
WV-S61501-Z1
WV-S65340-Z4WV-U65300-ZY
WV-U65302-Z2
WV-S61302-Z4WV-S61301-Z2WV-U61300-ZY
•This manual covers the models: WV-S61300 Series ( WV-S61302-Z4,
WV-S61301-Z2, WV-S61301-Z1, and WV-S61300-ZY), WV-S65300 Series
(WV-S65340-Z4, WV-S65340-Z2, WV-S65302-Z2, WV-S65301-Z1, and
WV-S65300-ZY), WV-U61300 Series (WV-U61301-Z2, WV-U61301-Z1, and
WV-U61300-ZY), WV-U65300 Series (WV-U65302-Z2, WV-U65301-Z1, and
WV-U65300-ZY), WV-S65501-Z1, WV-S61501-Z1.
•The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S65340-Z2 |
| Vikt: | 4200 g |
| Bredd: | 229 mm |
| Djup: | 229 mm |
| Höjd: | 278 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 2048 x 1536 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 53.3 W |
| Certifiering: | UL (UL62368-1), c-UL (CSA C22.2 No.62368-1), CE, IEC62368-1, FCC (Part15 ClassA), ICES-003 Issue 7 ClassA, EN55032 ClassA, EN55035 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 31 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,320 x 288 (QVGA),640 x 360,640 x 480 (VGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 5.57 x 3.13 pixlar |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 20.8 m |
| Observationsavstånd (tele): | 517.5 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 10.4 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 258.8 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 5.2 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 129.4 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 144 dB |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Automatiskt panoreringsläge: | Ja |
| Automatiskt patrullläge: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -30 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/25 - 1/10000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 50.84 W |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67 |
| Språkstöd: | DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | FIPS 140-3 |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC), Stainless steel |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.0004 lx |
| Brännviddsintervall: | 4.0 - 84.6 mm |
| Största bländarnummer: | 4.5 |
| Mörkerseende: | Nej |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, Scene change, Vehicle detection |
| Strömkälla av typen: | AC, PoE |
| Panoreringshastighet: | 150 °/sek |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Strömförbrukning: | 850 mA |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 2.8 - 77 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 1.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 2.2 - 44 ° |
| Lutningshastighet: | 150 °/sek |
| Typ av förstärkning: | Automatisk |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Sammanfattad autentisering: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
| Förinställda bevakningspunkter: | Ja |
| PTZ-lägen: | Förinställning |
| Infoga text i bilden: | Ja |
| Fog bevis: | Ja |
| Hastighet för förinställd panorering: | 500 °/sek |
| Hastighet för förinställd lutning: | 500 °/sek |
| Detekteringsavstånd (bred): | 51.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 1293.8 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 32 |
| Bithastighet, intervall: | 16 - 128 Kbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S65340-Z2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026