I-PRO WV-S66700-Z3L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S66700-Z3L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S66700-Z3L (495 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 42 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S66700-Z3L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/495

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.009.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S66700-Z3L |
| Vikt: | 3000 g |
| Bredd: | 167 mm |
| Djup: | 205 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 30 x |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 51.1 m |
| Observationsavstånd (tele): | 1407.9 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 25.6 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 703.9 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 12.8 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 352 m |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Automatiskt panoreringsläge: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -20 - 90 ° |
| Vitbalans (panoramakamera): | ATW, AWC |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Dust resistant, Water resistant |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Temperatur vid drift: | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 4.5 - 135 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Normalt fokusomfång: | 3 m |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 127.8 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 3519.7 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S66700-Z3L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026