I-PRO WV-S85702-F3L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-S85702-F3L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-S85702-F3L (495 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-S85702-F3L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/495

C
o
v
e
r
Usermanual
Networkcameras
Ver1.009.000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-S85702-F3L |
| Vikt: | 1800 g |
| Bredd: | 250 mm |
| Djup: | 150 mm |
| Höjd: | 105 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.726 |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 3.1 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,640 x 360,1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440,3840 x 2160 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 24 användare (er) |
| Antal sensorer: | 2 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 120 dB |
| Observationsavstånd: | 24 m |
| Igenkänningsavstånd: | 12 m |
| Identifieringsavstånd: | 6 m |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 - 16/25 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 40 m |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67 |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv6: TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, SMTP, DNS, NTP, SNMPv1/v2/v3, DHCPv6, RTP, MLD, ICMP, ARP, IEEE 802.1X, DiffServ, LLDP, MQTT |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd: | 60 m |
| Antal maskerade sekretessområden: | 8 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-S85702-F3L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026