I-PRO WV-U2542LA Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-U2542LA
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-U2542LA (34 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-U2542LA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-U2500 Series
WV-U1500 Series
WV-U2100 Series
WV-U1100 Series
WV-U1142A
WV-U2142LA
WV-U1542LAWV-U2542LA
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
This manual covers the models: WV-U2500 Series (WV-U2542LA, WV-U2540LA,
WV-U2532LA, WV-U2530LA),WV-U1500 Series (WV-U1542LA, WV-U1532LA),
WV-U2100 Series (WV-U2142LA, WV-U2140LA, WV-U2132LA,
WV-U2130LA),WV-U1100 Series (WV-U1142A, WV-U1132A, WV-U1130A).
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-U2542LA |
| Vikt: | 1000 g |
| Bredd: | 154 mm |
| Djup: | 154 mm |
| Höjd: | 103 mm |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Certifiering: | UL (UL60950-1), c-UL (CSA C22.2 No.60950-1), CE, IEC60950-1\nFCC (Part15 ClassA), ICES003 ClassA, EN55032 ClassB, EN55035 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.7 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Optisk zoom: | 2.5 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal språk: | 9 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 17.2 m |
| Observationsavstånd (tele): | 52 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 8.6 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 26 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 4.3 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 13 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 102 dB |
| Typ av minneskort: | Memory Stick (MS), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 - 16/30 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 7.2 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 100 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Brännviddsintervall: | 2.9 – 7.3 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Strömförbrukning: | 150 mA |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 43 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 130 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-U2542LA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026