I-PRO WV-X2271L Bruksanvisning
I-PRO övervakningskamera WV-X2271L
Läs gratis den bruksanvisning för I-PRO WV-X2271L (4 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om I-PRO WV-X2271L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

Operating Instructions
Network Camera
Model No. WV-X1551LN
WV-X2551LN
WV-X2251L
WV-X1571LN
WV-X2571LN
WV-X2271L
WV-X2551LNWV-X2251L
WV-X1551LN
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | I-PRO |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | WV-X2271L |
| Vikt: | 830 g |
| Höjd: | 103.5 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Diameter: | 129.5 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Strömförbrukning (max): | 10.7 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 2 x |
| vitbalans: | ATW, AWC |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 180,640 x 360,1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 14 användare (er) |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 25.32 m |
| Observationsavstånd (tele): | 62.99 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.66 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 31.49 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6.33 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 15.75 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 132 dB |
| Typ av minneskort: | SDXC, SDHC, SD |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/10000 s |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Stöttålig |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 10 - 90 % |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.09 lx |
| Brännviddsintervall: | 4.3 - 8.6 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv6 : TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, FTP, SMTP, DNS, NTP, SNMP, DHCPv6, RTP, MLD, ICMP, ARP, IEEE 802.1X, DiffServ IPv4 : TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, FTP, SMTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, SNMP, UPnP, IGMP, ICMP, ARP, IEEE 802.1X, DiffServ |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12, 48 |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Strömförbrukning: | 890 mA |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 0 - 180 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | -30 - 85 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Detekteringsavstånd (bred): | 63.31 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 157.46 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med I-PRO WV-X2271L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera I-PRO Manualer
1 Februari 2026
1 September 2025
1 September 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
14 Augusti 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026