Indesit TA 5 S I Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Indesit TA 5 S I (60 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Indesit TA 5 S I eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

I
Istruzioni per luso
FRIGORIFERO 2 PORTE
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Reversibilità apertura porte
Descrizione dellapparecchio, 3
Vista dinsieme
Avvio e utilizzo, 4-5
Avviare lapparecchio
Sistema di raffreddamento
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 6
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 7
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 8
Assistenza, 9
TA 5 SI
Italiano, 1
Nederlands
, 31
Français, 11
FI
NL
Deutsch, 21
D
Românã, 51
RO
E
Espanol, 41
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Indesit |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | TA 5 S I |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 630 mm |
| Höjd: | 1447 mm |
| Ljudnivå: | 41 dB |
| Årlig-energiförbrukning: | 207 kWu |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Frys bruttokapacitet: | 226 l |
| Frys nettokapacitet: | 188 l |
| Fryskapacitet: | 16 kg/24u |
| Husmaterial: | Staal |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 24 uur |
| Antal fryshyllor: | 6 |
| Inget frostsystem: | Ja |
| Hyllmaterial: | Gehard glas |
| Larm för öppen dörr: | Ja |
| Energianvändning per dag: | 0.567 kWh/24u |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Typ produkt: | Staand |
| Type beeldscherm: | LCD |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Indesit TA 5 S I ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Indesit Manualer
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
11 Februari 2026
22 September 2025
2 September 2025
7 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026