Indesit TIAA 12 V Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Indesit TIAA 12 V (60 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 54 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Indesit TIAA 12 V eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

TIAA xx
TIAA xx (1)
TIAA xx V
TIAA xx V x
TIAA xx V xx
TIAA xx x
TIAA xx xx
Sommaire
Mode d’emploi, 1
Assistance, 4
Description de l’appareil, 9
Réversibilité des portes, 14
Installation, 23
Mise en marche et utilisation, 24
Entretien et soin, 25
Précautions et conseils, 25
Anomalies et remèdes, 26
Contents
Operating Instructions, 1
Assistance,4
Description of the appliance, 8
Reversible doors, 14
Installation, 19
Start-up and use, 19
Maintenance and care, 20
Precautions and tips, 21
Troubleshooting, 22
Sommario
Istruzioni per l’uso, 1
Assistenza,4
Descrizione dell’apparecchio, 8
Reversibilità apertura porte, 14
Installazione, 15
Avvio e utilizzo, 15
Manutenzione e cura, 16
Precauzioni e consigli, 17
Anomalie e rimedi, 18
Sumario
Manual de instrucciones, 1
Asistencia, 5
Descripción del aparato, 9
Reversibilidad de la apertura de las puertas, 14
Instalación, 27
Puesta en funcionamiento y uso, 28
Mantenimiento y cuidados, 29
Precauciones y consejos, 29
Anomalías y soluciones, 30
Italiano
Istruzioni per l’uso
FRIGORIFERO 2 PORTE
English
Operating Instructions
2-DOOR FRIDGE
Français
Mode d’emploi
REFRIGERATEUR 2 PORTES
Español
Manual de instrucciones
FRIGORÕFICO DE 2 PUERTAS
Índice
Instruções para a utilização, 1
Assistência,5
Descrição do aparelho, 10
Reversibilidade da abertura das portas, 14
Instalação, 31
Início e utilização, 32
Manutenção e cuidados, 32
Precauções e conselhos, 33
Anomalias e soluções, 34
Portuges
Instruções para a utilização
FRIGORÕFICO 2 PORTAS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Indesit |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | TIAA 12 V |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 655 mm |
| Höjd: | 1750 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 290 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Frysläge: | Högst placerad |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Termostat: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Upprätt |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 20 h |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | - l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 44 dB |
| Klimatkategori: | N-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | - l |
| Fryskapacitet brutto: | 73 l |
| Total kapacitet, brutto: | 313 l |
| Kylkapacitet brutto: | 240 l |
| Kylkapacitet netto: | - l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Porttyp: | Dubbel |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Indesit TIAA 12 V ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Indesit Manualer
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
11 Februari 2026
22 September 2025
2 September 2025
7 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026