Maytag MFF2258FE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Maytag MFF2258FE (35 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Maytag MFF2258FE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/35

W11479841C
BOTTOM-MOUNT REFRIGERATOR OWNER'S
MANUAL
MANUEL D’UTILISATION DU RÉFRIGÉRATEUR AVEC
CONGÉLATEUR EN BAS
Table of Contents/Table des matières
MAINTENANCE AND CARE.............................................. 3
Cleaning ......................................................................3
Changing the LED Module...............................................3
WaterFiltrationSystem................................................... 3
Vacation and Moving Care...............................................4
INSTALLATION INSTRUCTIONS........................................4
UnpacktheRefrigerator.................................................. 4
ElectricalRequirements.................................................. 5
LocationRequirements................................................... 5
WaterSupplyRequirements............................................. 6
ConnecttheWaterSupply............................................... 6
REFRIGERATOR FEATURES.............................................7
Crisper Humidity Control.................................................7
DOOR AND HANDLE INSTRUCTIONS...... .......................... 7
RefrigeratorDoorsandDrawer......................................... 7
Remove and Replace Door Handles ..................................8
RemoveDoors and Hinges ..............................................9
ReverseDoors (optional)...............................................11
Replace Doors and Hinges............................................12
Remove and Replace Freezer Drawer..............................14
PERFORMANCEDATASHEET ........................................ 16
Performance Data Sheet...............................................16
SÉCURITÉDU RÉFRIGÉRATEUR.................................... 18
Sécurité du réfrigérateur................................................18
ENTRETIEN ETRÉPARATION ......................................... 19
Nettoyage.................................................................. 19
Remplacer le module à DEL...........................................20
Système de filtrationdel’eau..........................................20
Précautions à prendre avant les vacances ou le
déménagement ...........................................................21
INSTRUCTIONS D’INSTALLATION................................... 21
Déballage du réfrigérateur .............................................21
Spécificationsélectriques .............................................. 22
Exigencesd’emplacement .............................................22
Spécifications de l’alimentation en eau ............................. 23
Raccordementàla canalisationd’eau ..............................23
CARACTÉRISTIQUESDU RÉFRIGÉRATEUR..................... 25
Réglage del’humidité dansletiroirà légumes....................25
INSTRUCTIONS POURLA PORTEETLAPOIGNÉE............ 25
Portes ettiroir duréfrigérateur........................................ 25
Consulterla section Retraitetréinstallation despoignéesde
porte .........................................................................25
Démontage des portes et charnières................................ 27
Inversion des portes (facultatif)....................................... 29
Réinstallation desportes etcharnières ............................. 30
Retraitetréinstallationdutiroir decongélation................... 32
FICHEDEDONNÉES DEPERFORMANCE ........................ 34
Fiche dedonnées deperformance................................... 34
REFRIGERATORSAFETY................................................. 2
RefrigeratorSafety ... ................................................... 2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Maytag |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | MFF2258FE |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Vikt: | 375 g |
| Bredd: | 60 mm |
| Höjd: | 50 mm |
| Snäll: | IP-beveiligingscamera |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Minneskortets maximala kapacitet: | 128 GB |
| Ljudformat som stöds: | AAC, G.711 |
| Vormfaktor: | Rond |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Plafond/muur |
| Maximal upplösning: | 2048 x 1536 Pixels |
| Totalt antal megapixlar: | 3 MP |
| Videokomprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Typ av strömkälla: | Power over Ethernet (PoE) |
| Strömutgång (volt): | 12 |
| Minimal belysning: | 0.002 Lux |
| Antal kameror: | 1 |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Strömförbrukning (max): | 3 W |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Kamerans slutartid: | 1/100000 - 1/5 s |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 176,320 x 192,320 x 240,640 x 480 (VGA),704 x 576,1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA) |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Längd: | 116 mm |
| Max 30 bilder per sekund: | 30 fps |
| Nätverksprotokoll som stöds: | IPv4/IPv6, UDP, RTP, RTSP, RTCP, HTTP, HTTPS, DNS, DDNS, DHCP, FTP, NTP, SMTP, SNMP, UPnP, SIP, PPPoE, VLAN |
| Webbaserad hantering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Fast Ethernet |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Maximalt antal bländare: | 1.4 |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Larmingång/utgång: | Ja |
| Justering av bildkvalitet: | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Wide Dynamic Range (WDR): | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 90 procent |
| Mask privat zon: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Maytag MFF2258FE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Maytag Manualer
27 Oktober 2024
25 September 2024
16 September 2024
16 September 2024
16 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026