Maytag MGR8800DE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Maytag MGR8800DE (40 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Maytag MGR8800DE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

THANK YOU for purchasing this high-quality product. Register your new refrigerator at www.maytag.com. In Canada, register your
refrigerator at www.maytag.ca.
For future reference, please make a note of your product model and serial numbers. These can be located on the inside wall of the
refrigerator compartment.
Model Number___________________________________________Serial Number____________________________________________
Para obtener acceso a “Instrucciones para el usuario del refrigerador” en español, o para obtener información adicional acerca de su
producto, visite: www.maytag.com.
Necesitará su número de modelo y de serie, ubicado en el interior del compartimiento del refrigerador.
REFRIGERATOR
USER INSTRUCTIONS
Table of Contents/Table des matières
REFRIGERATOR SAFETY.....................................................................2
Proper Disposal of Your Old Refrigerator...........................................3
INSTALLATION INSTRUCTIONS .........................................................3
Unpack the Refrigerator......................................................................3
Location Requirements.......................................................................4
Electrical Requirements......................................................................4
Water Supply Requirements...............................................................4
Connect the Water Supply..................................................................5
Refrigerator Doors...............................................................................6
Reversibility Kit Instructions..............................................................10
Adjust the Doors...............................................................................10
Install Air Filter...................................................................................11
REFRIGERATOR USE.........................................................................11
Using the Controls............................................................................11
Ice Maker...........................................................................................12
REFRIGERATOR FEATURES.............................................................13
Refrigerator Shelves..........................................................................13
Deli Drawer........................................................................................13
Crisper............................................................................................... 13
FREEZER FEATURES.........................................................................14
Glass Freezer Shelf...........................................................................14
DOOR FEATURES...............................................................................14
Door Rails..........................................................................................14
Door Bins...........................................................................................14
Utility Compartment..........................................................................14
REFRIGERATOR CARE.......................................................................15
Cleaning............................................................................................ 15
Changing the Light Bulbs.................................................................15
Vacation and Moving Care ...............................................................16
TROUBLESHOOTING.......................................................................... 17
ACCESSORIES ....................................................................................18
WARRANTY..........................................................................................19
BRAND BADGE PLACEMENT TEMPLATE...................BACK COVER
SÉCURITÉ DU RÉFRIGÉRATEUR.....................................................20
Mise au rebut appropriée de votre vieux réfrigérateur..................... 21
INSTRUCTIONS D’INSTALLATION ................................................... 21
Déballage du réfrigérateur................................................................ 21
Exigences d’emplacement...............................................................22
Spécifications électriques................................................................. 22
Spécifications de l’alimentation en eau............................................23
Raccordement de la canalisation d’eau...........................................23
Portes du réfrigérateur...................................................................... 24
Instructions pour l’ensemble d’inversion du sens d’ouverture........ 28
Ajustement des portes......................................................................28
Installation du filtre à air....................................................................29
UTILISATION DU RÉFRIGÉRATEUR.................................................29
Utilisation des commandes..............................................................29
Machine à glaçons............................................................................ 30
CARACTÉRISTIQUES DU RÉFRIGÉRATEUR .................................. 31
Tablettes du réfrigérateur.................................................................31
Bac à déli..........................................................................................31
Bac à légumes.................................................................................. 31
CARACTÉRISTIQUES DU CONGÉLATEUR......................................32
Tablette en verre du congélateur...................................................... 32
CARACTÉRISTIQUES DE LA PORTE................................................ 33
Tringles de porte...............................................................................33
Balconnets de porte ......................................................................... 33
Compartiment utilitaire.....................................................................33
ENTRETIEN DU RÉFRIGÉRATEUR................................................... 33
Nettoyage.......................................................................................... 33
Remplacement des ampoules d’éclairage.......................................34
Entretien avant les vacances ou lors d’un déménagement............. 35
DÉPANNAGE........................................................................................ 36
ACCESSOIRES ....................................................................................38
GARANTIE............................................................................................ 38
GABARIT DE POSITIONNEMENT
DE L’INSIGNE DE LA MARQUE...................COUVERTURE ARRIÈRE
W10856273A
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Maytag |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | MGR8800DE |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Sladdlängd: | 0.91 m |
| Förpackningens vikt: | 50 g |
| Förpackningens bredd: | 61 mm |
| Djuppackning: | 119.4 mm |
| Förpackningshöjd: | 22.9 mm |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Ursprungsland: | China |
| USB-version: | USB 2.0 |
| Hållbarhetscertifikat: | CE, REACH, RoHS |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Överensstämmelse med hållbarhet: | Ja |
| Spännande: | 20 V |
| Maximal dataöverföringshastighet: | 480 Mbit/s |
| Kontaktledarmaterial: | Nikkel/Goud |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 81.3 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 132.1 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 540 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 243.8 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 10 stuk(s) |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85177900 |
| GTIN (EAN/UPC) nummer (yttre) huvudförpackning: | 10037332259766 |
| Anslutning 1: | Lightning |
| Anslutning 2: | USB C |
| Kontakt 1 formfaktor: | Recht |
| Kontakt 2 formfaktor: | Recht |
| Anslutning 1 typ: | Mannelijk |
| Anslutning 2 typ: | Mannelijk |
| Kabelns diameter: | 4.2 mm |
| Yttre mantelmaterial: | Aramid, Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Utström (max): | 3 A |
| Förstärkt laddkabel: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Maytag MGR8800DE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Maytag Manualer
3 Januari 2025
3 Januari 2025
3 Januari 2025
26 September 2024
25 September 2024
22 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
13 September 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026