Micro Matic DP-MET-H-52-Z Bruksanvisning
Sida 1/2
www.micromatic.com • 1
866
DRIP TRAY
Designed specifically for Metropolis H draft towers
Robust 18 gauge stainless steel construction
Welded corners, finished smooth for safety and appearance
Fast draining, precision perforated screen
SURFACE MOUNT SERIES DRIP TRAY
SURFACE MOUNT SERIES WITH CUTOUT 8 1/2" X 52"
DP-MET-H-52-Z
Stainless Steel
DP-MET-H-PVD-52-Z
PVD Brass / Stainless Steel
Betygsätt denna manual
4.7/5 (3 Recensioner)
Produktspecifikationer
Varumärke: Micro Matic
Kategori: Inte kategoriserad
Modell: DP-MET-H-52-Z
Enhetsplacering: Vrijstaand
Typ av operation: Buttons, Rotary
Färg på produkten: Wit
Dörrgångjärn: Links
Inbyggd display: Ja
Vikt: 73400 g
Bredd: 595 mm
Djup: 605 mm
Höjd: 850 mm
Nettoskatt: 1850 W
Typ av laddare: Voorbelading
Dörrfärg: Zwart, zilver
Sladdlängd: 1.2 m
Trumminnehåll: 71 l
Fördröjd starttimer: Ja
Indikering av återstående tid: Ja
Barnlås: Ja
Wi-Fi-kontroll: Nee
Anti-veck funktion: Nee
Tvätt energiförbrukning: 0.513 kWu
Centrifuger läkemedelsklass: B
Ljudnivå (tvätt): - dB
Justerbar centrifughastighet: Ja
Maximal centrifugeringshastighet: 1351 RPM
Nuvarande: 10 A
Bulleremissionsklass: C
Inverterteknik: Ja
Torkkapacitet: 7 kg
Lägg till klädfunktion (paus): Ja
Ljudnivå under centrifugering: 79 dB
Ljudnivå (torkning): - dB
Energianvändning vid tvätt och torkning: 3.42 kWu
Vattenförbrukning tvätt & torkning: 66 l
Tvättvattenförbrukning: 52 l
Antal tvättprogram: 16
På-/-Av-knapp: Ja
Justerbara fötter: Ja
Låg inbyggd kapacitet (öppen upptill): Nee
Översvämningsskydd: Ja
AquaStop-funktion: Nee
Halvlastad: Nee
Justerbar temperatur: Ja
Strömförbrukning (i standby): 0.5 W
Energieffektivitetsklass (tvätt): A
Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): D
Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): 51 kWu
Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): 342 kWu
Strömförbrukning (när avstängd): 0.5 W
Programtid för tvätt och tork: 570 min
Belysning i trumma: Nee
Tvättcykelns längd: 239 min
Nominell kapacitet (tvätt): 10 kg
AC-ingångsspänning: 220-240 V
AC-ingångsfrekvens: 50 Hz