Miele G 2040 Bruksanvisning
Miele Diskmaskin G 2040
Läs gratis den bruksanvisning för Miele G 2040 (60 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele G 2040 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

Gebruiksaanwijzing
voor afwasautomaten
G 1020, G 1040, G 2020, G 2040
Lees beslist de gebruiksaanwijzing en de
montage-instructies voordat u uw afwas-
automaat plaatst, installeert en in gebruik neemt.
Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
onnodige schade aan uw apparaat.
B
M.-Nr. 06 700 750
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | G 2040 |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nee |
| Timer: | Nee |
| Vikt: | 12100 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 45 mm |
| Barnlås: | Nee |
| Förpackningens vikt: | 13000 g |
| Förpackningens bredd: | 638 mm |
| Djuppackning: | 560 mm |
| Förpackningshöjd: | 560 mm |
| Typ av material (överst): | Gehard glas |
| Brännare/kokzonseffekt 2: | 1000 W |
| Brännare/kokzonseffekt 3: | 1750 W |
| Brännare/kokzonseffekt 1: | 2500 W |
| Antal brännare/kokzoner: | 4 zone(s) |
| Typ av häll: | Gaskookplaat |
| Brännare/kokzon typ 1: | Groot |
| Brännare/kokzon typ 2: | Sudderen |
| Typ av brännare/kokzon 3: | Regulier |
| Antal gasbrännare: | 4 zone(s) |
| Antal elektroniska kokzoner: | 0 zone(s) |
| Sjud brännare/kokzon: | 1000 W |
| Normal brännare/kokzon: | 1750 W |
| Kontrollposition: | Bovenaan de achterkant |
| Ansluten last (elektrisk): | - W |
| Installationsfackets bredd: | 560 mm |
| Installationsfack djup: | 480 mm |
| Installationsfack höjd: | 35 mm |
| Stor brännare/kokzon: | 2500 W |
| Ansluten last (gas): | - W |
| Bredd på häll: | 59 cm |
| Forma sjudgrop/kokzon: | Rond |
| Forma vanlig brännare/kokzon: | Rechthoekig |
| Forma stor brännare/kokzon: | Rond |
| Värmesensorskydd: | Ja |
| Pannstödsmaterial: | Gietijzer |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Antal kokzoner som ska användas samtidigt: | 4 |
| Typ av brännare/kokzon 4: | Regulier |
| Brännare/kokzonseffekt 4: | 1750 W |
| Strömkälla brännare/kokzon 1: | Gas |
| Strömkälla brännare/kokzon 2: | Gas |
| Strömkälla brännare/kokzon 3: | Gas |
| Strömkälla för brännare/kokzon 4: | Gas |
| Placera brännare/kokzon 1: | Links achter |
| Placera brännare/kokzon 2: | Links voor |
| Placera brännare/kokzon 3: | Rechts achter |
| Placera brännare/kokzon 4: | Rechts voor |
| Knapp färg: | Roestvrijstaal |
| Kokzon 1 form: | Rond |
| Kokzon 2 form: | Rond |
| Kokzon 3 form: | Rond |
| Kokzon 4 form: | Rond |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele G 2040 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Miele Manualer
18 Februari 2026
19 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 September 2025
2 September 2025
30 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026