Miele G 4420 SCi Bruksanvisning
Miele Diskmaskin G 4420 SCi
Läs gratis den bruksanvisning för Miele G 4420 SCi (2 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele G 4420 SCi eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | G 4420 SCi |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 46200 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 805 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 266 kWh |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.94 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2800 l |
| AC-inspänning: | 230 V |
| AquaSensor-funktion: | Ja |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 46 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 570 mm |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 10 l |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Periodlängd: | 172 min |
| Längd på anslutningsslang: | 1.5 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Intensive, Quick |
| Kontrollpanelens färg: | Vit |
| Installationsfack, höjd (min): | 805 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 870 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele G 4420 SCi ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Miele Manualer
18 Februari 2026
19 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 Oktober 2025
17 September 2025
2 September 2025
30 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026