Miele H 7165 B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele H 7165 B (20 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele H 7165 B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Gebruiks- en montagehandleiding
Oven
Lees de gebruiks- en montagehandleiding voordat u uwaltijd eerst
toestel plaatst, installeert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor
uzelf en u voorkomt schade aan uw toestel.
nl-BEM.-Nr. 11 190 790
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | H 7165 B |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 47000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 568 mm |
| Höjd: | 596 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.7 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 300 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | End cooking time, Timer |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 76 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 595 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 76 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 590 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.71 kWh |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele H 7165 B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Miele Manualer
2 September 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026