Miele WCA 020 WCS Active Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WCA 020 WCS Active
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WCA 020 WCS Active (80 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WCA 020 WCS Active eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

Operating instructions
Washing machine
To avoid the risk of accidents or damage to the appliance, it is
essential to read these instructions before it is installed and used for
the first time.
en-AU, NZM.-Nr. 11 637 110
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WCA 020 WCS Active |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 80000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Delicate/silk, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Rinse & spin, Spin/drain |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Strömförbrukning (vanlig): | 2400 W |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Belysningsfärg: | Gul |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WCA 020 WCS Active ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026