Miele WDA211 WPM EcoPlus & Comfort Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WDA211 WPM EcoPlus & Comfort
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WDA211 WPM EcoPlus & Comfort (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WDA211 WPM EcoPlus & Comfort eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDA211 WPM EcoPlus & Comfort |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 94000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 52 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| Antal tvättprogram: | 9 |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Hand/wool, Quick, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10560 l |
| Djup med öppen dörr: | 987 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.88 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Restfukt: | 52 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 157 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Ingen sköljning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WDA211 WPM EcoPlus & Comfort ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026