Miele WDD 035 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WDD 035
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WDD 035 (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Miele WDD 035 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essential
to read these instructions before it is installed and used for the first time.
en-GBM.-Nr. 11 213 950
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDD 035 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 85000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Hand/wool, Wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Spin/drain, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10120 l |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Belysningsfärg: | Gul |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 13 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Grå |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 49 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.9 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Staplingsbar: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 177 kWh |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WDD 035 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026