Miele WED 335 WPS PWash & 8kg Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WED 335 WPS PWash & 8kg
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WED 335 WPS PWash & 8kg (88 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WED 335 WPS PWash & 8kg eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/88

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 660 730
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WED 335 WPS PWash & 8kg |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 92000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 219 min |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 47 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Delicate/silk, Eco, Hand/wool, Pre-wash, Quick |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Sköljstopp: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Grå |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 70 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.84 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 49 % |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.34 W |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Energiförbrukning (avstängd): | 2400 kWh |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WED 335 WPS PWash & 8kg ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026