Miele WEG 675 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WEG 675 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WEG 675 WPS (108 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele WEG 675 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/108

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 654 720
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WEG 675 WPS |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 76000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 688 mm |
| Höjd: | 2011 mm |
| Nettoskatt: | 150 W |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå: | 42 dB |
| Årlig-energiförbrukning: | 251 kWu |
| Förpackningens vikt: | 79000 g |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Djuppackning: | 750 mm |
| Förpackningshöjd: | 2075 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Frys bruttokapacitet: | 122 l |
| Frys nettokapacitet: | 94 l |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24u |
| Kylskåpets nettokapacitet: | 252 l |
| Kylskåp med bruttokapacitet: | 266 l |
| No Frost (kylskåp): | Ja |
| Kylskåp invändig belysning: | Ja |
| Typ av lampa: | LED |
| Antal hyllor i kylskåp: | 5 |
| Frysläge: | Onder |
| No Frost (frys): | Ja |
| Retentionstid vid strömavbrott: | 22 uur |
| Antal fryshyllor: | 3 |
| antal stjärnor: | 4* |
| Total nettokapacitet: | 346 l |
| Flaskställ: | Nee |
| Automatisk avfrostning (kylskåp): | Ja |
| Total bruttokapacitet: | 388 l |
| Ljudnivå (tvätt): | 48 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Till fackområdet: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Lägsta drifttemperatur: | 10 °C |
| Maximal temperatur (drift): | 43 °C |
| Klimaatklasse: | SN-T |
| Självrengörande: | Ja |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Hand/wool, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Silver |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 68 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.95 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.4 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Indikering för felmeddelanden: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WEG 675 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026