Miele WEJ 135 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WEJ 135 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WEJ 135 WPS (92 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Miele WEJ 135 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/92

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 258 000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WEJ 135 WPS |
| Enhetsplacering: | Ingebouwd |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 65500 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 530 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Plugg typ: | Type G |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Dörrfärg: | Wit |
| Trummaterial: | Roestvrijstaal |
| Trumminnehåll: | 58 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Energie-efficiëntieklasse: | D |
| Förpackningens vikt: | 67500 g |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Djuppackning: | 570 mm |
| Förpackningshöjd: | 875 mm |
| Lämplig för paneljustering: | Ja |
| Tvätt energiförbrukning: | 0.69 kWu |
| Vattenförbrukning per cykel: | 41 l |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Ljudnivå under centrifugering: | 77 dB |
| Cykeltid (max): | 208 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 69 kWu |
| Öppen dörr: | Opening aan zijkant |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Wasprogramma's: | Cotton, Delicate/silk, Eco, Hand/wool, Mix, Quick, Synthetics |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WEJ 135 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026