Miele WKR 570 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WKR 570 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WKR 570 WPS (112 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele WKR 570 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/112

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essential
t
o read these instructions before it is installed and used for the first time.
en-GBM.-Nr. 09 845 360
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WKR 570 WPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 174 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Extrasköljning: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
| Ingen sköljning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WKR 570 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026