Miele WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL (105 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Miele WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/105

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essential
to read these instructions before it is installed and used for the first time.
en-GBM.-Nr. 10 516 580
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 95000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Hand/wool, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 54 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.8 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Staplingsbar: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 130 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WMH122 WPS PWash 2.0 & TDos XL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026