Miele WMV 960 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WMV 960 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WMV 960 WPS (120 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WMV 960 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/120

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essential
t
o read these instructions before it is installed and used for the first time.
en-GBM.-Nr. 10 078 020
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMV 960 WPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 96000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 27 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Mix, Pillow, Quick, Sport, Steam, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Strömförbrukning (vanlig): | 2400 W |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 13 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Chrome, White |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | 54 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.8 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 130 kWh |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
| Ingen sköljning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WMV 960 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026