Miele WS 5080 Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WS 5080
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WS 5080 (122 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WS 5080 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/122

Gebrauchsanweisung
Waschschleuderautomat
Operating Instructions
Washer Extractor
Mode d’emploi
Machines à laver à superessorage
Istruzione d’uso
Lavacentrifughe
WS 5080 / WS 5100 / WS 5140
Lesen Sie unbedingt die Gebrauchsanweisung vorde, en, fr, it
Aufstellung - Installation - Inbetriebnahme.
Dadurch schützen Sie sich und vermeiden Schäden an Ihrem Gerät.M.-Nr. 04 506 754
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WS 5080 |
| Färg på produkten: | Grijs |
| Bredd: | 100 mm |
| Djup: | 64 mm |
| Höjd: | 25 mm |
| Förpackningens bredd: | 102 mm |
| Djuppackning: | 81 mm |
| Förpackningshöjd: | 84 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Certifiering: | CE, FCC, RoHS |
| Plug and play: | Ja |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 70 °C |
| Förvaringsfuktighet: | 5 - 90 procent |
| Rackmontering: | Nee |
| Utström: | 0.6 A |
| Spännande: | 5 V |
| Auto MDI/MDI-X: | Ja |
| Åtkomstkontrolllista (ACL): | Ja |
| Power over Ethernet (PoE): | Nee |
| Stapelbar: | Ja |
| Växlingskapacitet: | 10 Gbit/s |
| MAC-ställbar: | 2000 entries |
| 10G-stöd: | Nee |
| Växlingstyp: | Unmanaged |
| Antal grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | 5 |
| Typ grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Stöd för Jumbo Frames: | Ja |
| Koppar Ethernet-kabelteknik: | 100BASE-TX, 100BASE-T |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 2.5 W |
| Drifttemperatur (TT): | -10 - 45 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 10 - 90 procent |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85176990 |
| Jumbo ramar: | 15000 |
| Kabeltyper som stöds: | Cat5, Cat5e |
| MAC-adress självlärande funktion: | Ja |
| Paketöverföringshastighet (10 Mbps): | 14881 pps |
| Paketöverföringshastighet (100 Mbps): | 148810 pps |
| Paketöverföringshastighet (1 Gbps): | 1488100 pps |
| Överspänningsskydd i spänning: | 6 kV |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WS 5080 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026