Miele WSA 003 WCS Active Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WSA 003 WCS Active
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WSA 003 WCS Active (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WSA 003 WCS Active eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

Operating instructions
for washing machines
To avoid the risk of accidents or damage to the machine, it is essen-
tial to read these instructions before it is installed and used for the
first time.
en-GBM.-Nr. 11 873 990
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WSA 003 WCS Active |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 80000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 199 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWh |
| Färgnamn: | Lotus white |
| Tvättprogram: | Cold, Cotton, Delicate/silk, Hand/wool, Jeans/denim, Quick, Rinse & spin |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1054 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Belysningsfärg: | Gul |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Staplingsbar: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 167 ° |
| Luckhandtagets färg: | Vit |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 3.8 W |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Water Plus: | Ja |
| Typ av trumma: | Honungskaka |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WSA 003 WCS Active ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026