Miele WSD 123 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WSD 123 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WSD 123 WCS (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Miele WSD 123 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 383 390
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WSD 123 WCS |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 85000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 636 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Snäll: | AV-receiver |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 11 |
| Maximal upplösning: | - Pixels |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Kall |
| Justerbar temperatur: | Nej |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Sköljstopp: | Ja |
| Ljudutgång: | 1 |
| Displaybelysning: | Ja |
| Extern anpassning: | Ja |
| VGA (D-Sub) utgångsportar: | 1 |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Maximal-räckvidd: | 300 m |
| Kabeltyper som stöds: | Cat5e, Cat6 |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10120 l |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Gul |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 49 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.9 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Nej |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 177 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Dispenserns facktyp: | 2-vägs |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WSD 123 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026