Miele WTD 160 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WTD 160 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WTD 160 WCS (100 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WTD 160 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/100

Gebruiksaanwijzing
Wasdroger
Lees de gebruiksaanwijzing voor u uw toestel plaatst, in-altijd eerst
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan het toestel.
nl-BEM.-Nr. 11 584 690
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WTD 160 WCS |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 400 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 168 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Snäll: | IP-beveiligingscamera |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1500 RPM |
| Blåtand: | Nee |
| Vormfaktor: | Rond |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Placeringsstöd: | Binnen & buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Plafond/muur |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 Pixels |
| Totalt antal megapixlar: | 2 MP |
| Videokomprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Diameter: | 68 mm |
| Typ av strömkälla: | DC |
| Strömutgång (ampere): | 0.8 A |
| Minimal belysning: | 0.01 Lux |
| Synfältsvinkel (FOV).: | 90 ° |
| Antal kameror: | 1 |
| Nattseende: | Ja |
| LED-typ: | IR |
| Video rörelsedetektering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand/wool, Jeans/denim, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Brännvidd: | 2.8 - 12 mm |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | A |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 47 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 266 kWh |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.9 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 4 x |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nätverksprotokoll som stöds: | HTTP, RTSP, DHCP, NTP, DST, FTP, SMTP |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Fast Ethernet |
| PTZ-kontroll: | Ja |
| Panoreringsintervall: | 0 - 180 ° |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Styr kamerapanorering: | Ja |
| Kameralutningsfunktion: | Ja |
| Svänghastighet: | 10 °/sec |
| Pannhastighet: | 20 °/sec |
| Antal sensorer: | 1 |
| Videostreaming: | Ja |
| Night vision scope: | 40 m |
| Antal LED-belysning: | 6 |
| Bakgrundsljuskompensation: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| Wifi: | Nee |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 50 °C |
| Tiltvinkelområde: | 0 - 55 ° |
| Torkprogram: | Wool, Quick, Delicate/silk, Eco, Jeans/denim, Blouse/shirt, Cotton, Synthetics |
| Mask privat zon: | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | grafit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | - dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 68 l |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 47 l |
| Tork-kapacitet: | - kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 389 min |
| Luckhandtagets färg: | Orange |
| Cykeltidstvätt: | 219 min |
| Luddfilter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WTD 160 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026