Miele WTH 130 WPM Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WTH 130 WPM
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WTH 130 WPM (124 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WTH 130 WPM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/124

Gebruiksaanwijzing
Was-droogautomaat
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 10 544 090
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WTH 130 WPM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 98400 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 637 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Antal torkprogram: | 24 |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Ljudnivå (torkning): | 72 dB |
| Antal tvättprogram: | 24 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cotton, Easy care, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Pillow, Quick, Silent, Sport, Delicate/silk |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Torkprogram: | Auto, Wool, Sport, Quick, Freshen-up, Delicate/silk, Blouse/shirt, Cotton |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Djup med öppen dörr: | 1055 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 58 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Restfukt: | 44 % |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 90 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 4.48 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | - l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 400 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 896 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 18000 l |
| Alarm: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WTH 130 WPM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026