Miele WTI 370 WPM Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WTI 370 WPM
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WTI 370 WPM (120 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Miele WTI 370 WPM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/120

Gebruiksaanwijzing
Was-droogcombinatie
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 11 584 550
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WTI 370 WPM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 97000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 637 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Steam, Delicate/silk |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | A |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 46 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 262 kWh |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| Torkprogram: | Auto, Wool, Sport, Quick, Freshen-up, Delicate/silk, Eco, Jeans/denim, Blouse/shirt, Cotton |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Djup med öppen dörr: | 1055 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 69 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.97 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 68 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 5.47 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 47 l |
| Tork-kapacitet: | 5 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 389 min |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Innerbelysning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Cykeltidstvätt: | 219 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WTI 370 WPM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026