Miele WWD 320 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WWD 320 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WWD 320 WCS (35 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele WWD 320 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/35

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voor u uw toestel plaatst, instal-absoluut
leert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt schade
aan het toestel.
nl-BEM.-Nr. 11 368 430
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WWD 320 WCS |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Touch |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 51450 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Antal platsinställningar: | 16 couverts |
| Plugg typ: | Type G |
| Automatiska program: | Ja |
| Torksystem: | Condensatie |
| Dörrfärg: | Wit |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 23 uur |
| Wi-Fi-kontroll: | Ja |
| Cykelns längd: | 238 min |
| Ljudnivå: | 42 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | C |
| Förpackningens vikt: | 53500 g |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Djuppackning: | 676 mm |
| Förpackningshöjd: | 896 mm |
| Lämplig för paneljustering: | Nee |
| Vattenförbrukning per cykel: | 9.5 l |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Blåtand: | Ja |
| Nuvarande: | 13 A |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Cykelns längd (snabbtvättprogram): | 49 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 76 kWu |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Zwart |
| Färdig att använda indikatorlampa: | Ja |
| Varningssignal: | Ja |
| Saltindikator: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Självrengörande filter: | Nee |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Halvlastad: | Ja |
| Tvättprogram: | Auto, Eco, Glass/delicate, Intensive, Pre-wash, Quick, Universal |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.76 kWu |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Säkerhetsstopp för underkorg: | Ja |
| Automatisk dörröppning: | Ja |
| Maximal varmvattentemperatur: | 60 °C |
| Temperatur (max): | - °C |
| Nedre kupan: | Vouwbaar |
| Typ av nedre korgställ: | Dubbel |
| Höjd under bänkskiva: | 818 mm |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Styr appar som stöds: | hOn |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Varumärkesspecifika teknologier: | Maxi TUB |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Antibakteriellt-filter: | Ja |
| Typ av fotjustering: | Achter |
| Inbyggda smarta sensorer: | Nee |
| Varumärkesspecifika egenskaper: | Perfect Rapid Zone |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Black, White |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 70 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WWD 320 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026