Miele WWD164 WCS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WWD164 WCS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WWD164 WCS (92 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Miele WWD164 WCS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/92

Gebruiksaanwijzing
Wasmachine
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 12 130 460
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WWD164 WCS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 91000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 209 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cotton, Delicate/silk, Eco, Hand/wool, Pre-wash, Quick, Spin/drain |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Sköljstopp: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Belysningsfärg: | Gul |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Black, Transparent |
| Tittfönster: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 70 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 49 l |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.6 W |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 150 ° |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Automatisk tvättigenkänning: | Ja |
| Water Plus: | Ja |
| Typ av trumma: | Honungskaka |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WWD164 WCS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026