Miele WWE 860 WPS W1 TwinDos Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WWE 860 WPS W1 TwinDos
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WWE 860 WPS W1 TwinDos (112 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Miele WWE 860 WPS W1 TwinDos eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/112

Gebruiksaanwijzing
Wasautomaat
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 10 893 070
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WWE 860 WPS W1 TwinDos |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 76000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Dörrfärg: | Zwart |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Trumminnehåll: | 67 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Ja |
| Ljudnivå: | 72 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Förpackningens vikt: | 78000 g |
| Förpackningens bredd: | 666 mm |
| Djuppackning: | 697 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Lämplig för paneljustering: | Ja |
| Tvätt energiförbrukning: | 0.523 kWu |
| Vattenförbrukning per cykel: | 53 l |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Övervakning av lödderskum: | Ja |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Bulleremissionsklass: | A |
| Inverterteknik: | Ja |
| Lägg till klädfunktion (paus): | Ja |
| Ljudnivå under centrifugering: | - dB |
| Restfuktprocent: | 44 procent |
| Cykeltid (max): | 299 min |
| Antal tvättprogram: | 22 |
| Cykelns längd (snabbtvättprogram): | 39 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 52 kWu |
| På-/-Av-knapp: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Easy care, Hand/wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Silent, Sport, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Fjärrstöd för smartphone: | Ja |
| Strömförbrukning (behåll den på): | - W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| Sköljstopp: | Ja |
| Genomgående öppningsvinkel: | 125 ° |
| Dörrdiameter: | 311 mm |
| Antal spolningsval: | 5 |
| Kontroll av artificiell intelligens: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 10.5 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Varumärkesspecifika teknologier: | EcoBubble, AddWash |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Typ motor: | Digitale omvormer |
| Produkter per intermodal container (40 fot - High Cube): | 150 stuk(s) |
| Produkter per intermodal container (20 fot): | 48 stuk(s) |
| Produkter per intermodal container (40 fot): | 102 stuk(s) |
| Wasprogramma's: | Bedding, Baby care, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Eco, Wool, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Quick, Sport, Synthetics, White, Towel, Colour, Cloudy day, Rinse & spin, Spin/drain, Delicate/silk |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10120 l |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 49 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.9 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 176 kWh |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Dispenserns facktyp: | 3-vägs |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WWE 860 WPS W1 TwinDos ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026