Miele WWR 760 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WWR 760 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WWR 760 WPS (116 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele WWR 760 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/116

Gebruiksaanwijzing
Wasautomaat
Lees de gebruiksaanwijzing voordat u uw apparaat plaatst, in-beslist
stalleert en in gebruik neemt. Dat is veiliger voor uzelf en u voorkomt
schade aan uw apparaat.
nl-NLM.-Nr. 00 000 000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WWR 760 WPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 95000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 179 min |
| Antal tvättprogram: | 25 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Black, Blouse/shirt, Cotton, Easy care, Eco, Hand/wool, Jeans/denim, Pillow, Quick, Shoes, Sport, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Sköljstopp: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11000 l |
| Menyspråk: | Multi |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Röstkommandon: | Ja |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Silver, White |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 54 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.74 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 130 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Längd på anslutningsslang: | 1.6 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Halv-belastning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Självrengörande tvättmedelsfack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WWR 760 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026