Miele WWR860 WPS Bruksanvisning
Miele tvättmaskin WWR860 WPS
Läs gratis den bruksanvisning för Miele WWR860 WPS (109 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Miele WWR860 WPS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/109

Operating instructions
Heat pump dryer
To avoid the risk of accidents or damage to the appliance it is essen-
tial to read these instructions before it is installed and used for the
first time.
en-GBM.-Nr. 12 032 410
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WWR860 WPS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 94000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 199 min |
| Antal tvättprogram: | 24 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Auto, Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Eco, Hand/wool, Hygiene/anti-allergy, Intensive/outdoor, Jeans/denim, Pillow, Pre-wash, Quick, Rinse, Spin/drain, Sport |
| Sköljstopp: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Röra |
| trumrengöring: | Ja |
| Djup med öppen dörr: | 1077 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Silver, White |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 68 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2400 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Styrningsappar som stöds: | Miele@Home |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
| Miele-teknik (klädvård): | AddLoad, CapDosing, Express 20, Honeycomb drum, M Touch, Miele@home, PowerWash, QuickPowerWash, Stain Removal, TwinDos |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele WWR860 WPS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Miele Manualer
2 September 2025
28 Juli 2025
28 Juli 2025
17 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026