Minox X-Lite 8x26 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Minox X-Lite 8x26 (27 sidor) i kategorin Kikare. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Minox X-Lite 8x26 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

FERNGLAS
|
BINOCULARS
|
JUMELLES
PRISMÁTICOS
|
BINOCOLO
MINOX X-lite
8x26
|
10x26
|
8x34
|
10x34
|
8x42
|
10x42
|
8x56
BEDIENUNGSANLEITUNG
|
INSTRUCTION MANUAL
|
MODE D’EMPLOI
MANUAL DE INSTRUCCIONES
|
ISTRUZIONE D’USO
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Minox |
| Kategori: | Kikare |
| Modell: | X-Lite 8x26 |
| Vikt: | 290 g |
| Bredd: | 113 mm |
| Djup: | 35 mm |
| Höjd: | 117 mm |
| Vattentät: | Ja |
| Förstoring: | 8 x |
| Pupillavstånd (min): | 56 mm |
| Rengöringsduk: | Ja |
| Linsskydd ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| väska: | Ja |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Pupillavstånd (max): | 72 mm |
| Objektivlins diameter: | 26 mm |
| Utgångspupill: | 3.25 mm |
| Synfält (på 1 000 m avstånd): | 119 m |
| Twilight faktor: | 14.4 |
| Ögonmussla: | - mm |
| Justerbart pupillavstånd: | Ja |
| Halsrem ingår: | Ja |
| Närmsta fokusavstånd: | 3 m |
| Dioptri kompensation (±): | 6 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Minox X-Lite 8x26 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Kikare Minox Manualer
1 April 2026
28 Mars 2026
27 Mars 2026
11 Oktober 2025
26 September 2025
26 September 2025
25 September 2025
25 September 2025
25 September 2025
4 Januari 2025
Kikare Manualer
Nyaste Kikare Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026