Neff B54CR71G0 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Neff B54CR71G0 (1 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 2 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Neff B54CR71G0 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

B54CR71G0
71 L
0,87 kWh/Zyklus*
0,69 kWh/Zyklus*
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Neff |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | B54CR71G0 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 38300 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 675 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 690 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.87 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 81.2 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 40 - 275 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Skärm diagonal: | 3.7 " |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Graphite |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 660 mm |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 71 l |
| Antal nivåer: | 4 |
| Rengöringstyp: | Hydrolytisk + Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till G |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 568 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 595 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| NEFF-teknik (matlagning): | CircoTherm®, Easy Clean, Home Connect |
| Ansluten effekt: | 3600 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 71 l |
| Totalt ugn: | 3600 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 585 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.69 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Långsam tillagning: | Ja |
| Rostfunktion: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Halv grill: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Neff B54CR71G0 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Neff Manualer
2 April 2026
21 Mars 2026
20 Mars 2026
20 Mars 2026
1 Mars 2026
8 Oktober 2025
16 September 2025
19 Augusti 2025
19 Augusti 2025
14 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026