Optex ORT 8897-HD Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Optex ORT 8897-HD (28 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Optex ORT 8897-HD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Optex |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | ORT 8897-HD |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Wit |
| Antal effektnivåer: | 2 |
| Vikt: | 2740 g |
| Bredd: | 270 mm |
| Djup: | 200 mm |
| Höjd: | 338 mm |
| Snäll: | Ventilator elektrisch verwarmingstoestel |
| Användarmanual: | Ja |
| Husmaterial: | Kunststof |
| Antal hastigheter: | 2 |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP20 |
| På / Av knapp: | Ja |
| Lämplig för rum upp till: | 20 m² |
| Indikator ljus: | Ja |
| Lämplig för: | Binnen |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Handvat(en): | Ja |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 297 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 462 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 5900 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 370 mm |
| Kvantitet per (yttre) huvudkartong: | 2 stuk(s) |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Värmekraft: | 2000 W |
| Placeringsalternativ: | Desk, Floor, Table |
| Värmeeffekt (min): | 1000 W |
| Sommarventilation: | Ja |
| Autosvängning: | Ja |
| Anti-lutningsskydd: | Ja |
| Typ av termostatstyrning: | Mechanisch |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Optex ORT 8897-HD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare Optex Manualer
3 September 2025
3 September 2025
3 September 2024
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026