Oranier FZE 1599 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Oranier FZE 1599 (1 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 46 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Oranier FZE 1599 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

FZE
FZE
FZE
FZE FZE 15
15
15
151599 2
99 2
99 2
99 299 24
4
4
44
65/2014
105L
-
1.03
kWh/cycle*
0.94
kWh/cycle*
A
20841747
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Oranier |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | FZE 1599 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Bredd: | 890 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Höjd (min): | 850 mm |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.03 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 70 - 250 ° C |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens nettokapacitet: | 105 l |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 725 x 410 x 352 mm |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1750 W |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.94 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3075 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1000 W |
| Material i ugnens dörr: | Glas/metall |
| Ugnstimer: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Oranier FZE 1599 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Oranier Manualer
12 Mars 2026
9 Augusti 2025
8 Augusti 2025
8 Augusti 2025
8 Augusti 2025
7 Augusti 2025
7 Augusti 2025
1 April 2025
7 Februari 2025
28 December 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026