Severin KGK 8973 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KGK 8973 (64 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin KGK 8973 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/64

ART.-NR. KGK 8970 / 8971 / 8972 / 8973 / 8975 / 8976
DEGebrauchsanweisung Kühl-Gefrierkombination 2
GBInstructions for use Fridge/freezer combination 19
FRMode d’emploi Réfrigérateur/congélateur 33
NLGebruiksaanwijzing Koel/vriescombinatie 49
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KGK 8973 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 43000 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 1440 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 191 kWh |
| Förpackningens bredd: | 580 mm |
| Fryskapacitet: | 2.5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 3* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Ursprungsland: | Kina |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 590 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 48000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 23 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1055 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 205 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 2 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 52 l |
| Kylkapacitet netto: | 153 l |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 910 mm |
| Avfrosta vattenutlopp: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Luftfuktarfunktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KGK 8973 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026