Severin KS 9894 Bruksanvisning
Severin Vinklimatskåp KS 9894
Läs gratis den bruksanvisning för Severin KS 9894 (64 sidor) i kategorin Vinklimatskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Severin KS 9894 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/64

DE Gebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FR Mode d’emploi
NL Gebruiksaanwijzing
ESInstrucciones de uso
IT Manuale d’uso
DK Brugsanvisning
SE Bruksanvisning
FI Käyttöohje
PL Instrukcja obsugi
GRO
RU
Weintemperierschrank 3
Temperature-controlled wine cabinet 8
Armoire à vin avec régulation thermique 13
Temperatuur gecontroleerd wijn kabinet 18
Vinoteca con regulación de la temperatura 23
Cantinetta per vini a temperature controllata 28
Vinskab med termostat 33
Tempererat vinskåp 38
Lämpötilansäätimellä varustettu viinikaappi 43
Chodziarka do win z regulatorem temperatury 48
53
58
www.severin.com
welcome home
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Vinklimatskåp |
| Modell: | KS 9894 |
| Produkttyp: | Vinkylare med kompressor |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 29945 g |
| Bredd: | 480 mm |
| Djup: | 470 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 140 kWh |
| Förpackningens bredd: | 510 mm |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Inbyggd frys: | Nej |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Antal hyllor: | 6 galler |
| antal dörrar: | 1 dörr/dörrar |
| Antal temperaturzoner: | 1 |
| Temperaturområde (zon 1): | 7 - 18 ° C |
| Justerbara hyllor: | Ja |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Låddjup: | 520 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 32000 g |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | G |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 95 l |
| Bulleremission, klass: | D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-N |
| Dörr färg: | Black, Transparent |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Höljefärg: | Svart |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841821910 |
| Handtagets färg: | Svart |
| Flaskor kapacitet: | 33 flaska/flaskor |
| Inre färg: | Svart |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin KS 9894 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Vinklimatskåp Severin Manualer
25 Augusti 2024
25 Juli 2024
24 Juli 2024
Vinklimatskåp Manualer
Nyaste Vinklimatskåp Manualer
2 April 2025
2 April 2025
2 April 2025
1 April 2025
11 Mars 2025
11 Mars 2025
8 Mars 2025
4 Mars 2025
28 Februari 2025
28 Februari 2025