Severin RKG 8923 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKG 8923 (48 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Severin RKG 8923 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

ART.-NR. RKG 89208922 / / 8923 / 8925
DEGebrauchsanweisung Retro-Kühlschrank 2
GBInstructions for use Retro refrigerator 15
FRMode d’emploi Réfrigérateur rétro 25
NLGebruiksaanwijzing Retro koelkast 37
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKG 8923 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 12000 g |
| Bredd: | 482 mm |
| Djup: | 314 mm |
| Höjd: | 88 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 202 kWh |
| Förpackningens bredd: | 66 mm |
| Fryskapacitet: | 3 kg/24h |
| Användarmanual: | Ja |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| LED-indikatorer: | Nee |
| På / Av knapp: | Ja |
| Typ av anslutningskontakt: | 6,3 mm |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Audio-ingan (L, R): | 1 |
| Volymkontroll: | Draaiknop |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Ingångsström: | Ja |
| Material: | Metaal |
| Avsedd för: | Optreden/podium |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanalen |
| Signal-brusförhållande: | 90 dB |
| Överhörning (1kHz): | -70 dB |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.05 procent |
| Fjärrkontroll ingår: | Nee |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Ingångskänslighet: | 770 mV |
| Toppeffekt per kanal: | - W |
| Synkronisering av ingångsimpedans: | 20000 Ohm |
| Anslutningstyp för högtalare: | RCA |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 58 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Chrome, Metal |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Dörrmontering: | Dörr-på-dörr |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 255 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 63 l |
| Total kapacitet, brutto: | 244 l |
| Kylkapacitet netto: | 181 l |
| Färska zon fack: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKG 8923 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026