Severin RKG 8934 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKG 8934 (56 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin RKG 8934 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

ART.-NR. RKG 8930 / 8931 / 8932 / 8933 / 8934 / 8935
DEGebrauchsanweisung Retro-Kühlschrank 2
GBInstructions for use Retro refrigerator 17
FRMode d’emploi Réfrigérateur rétro 29
NLGebruiksaanwijzing Retro koelkast 43
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKG 8934 |
| Vikt: | 39200 g |
| Bredd: | 88.5 mm |
| Djup: | 615 mm |
| Höjd: | 178.8 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 180 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 580 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Husmaterial: | Glas |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Turkos |
| Låddjup: | 660 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Djup med öppen dörr: | 1100 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 206 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 16 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 44 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Total kapacitet, brutto: | 210 l |
| Kylkapacitet netto: | 162 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Dörröppningsvinkel: | 125 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 903 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841810800 |
| Antal löstagbara hyllor: | 4 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKG 8934 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026