Severin RKS 8831 Retro Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin RKS 8831 Retro (48 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Severin RKS 8831 Retro eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

ART.-NR. RKS 8830 / 8831 / 8832 / 8833 / 8834 / 8835
DEGebrauchsanweisung Retro-Kühlschrank 2
GBInstructions for use Retro refrigerator 15
FRMode d’emploi Réfrigérateur rétro 25
NLGebruiksaanwijzing Retro koelkast 37
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RKS 8831 Retro |
| Vikt: | 27000 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 615 mm |
| Höjd: | 895 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 110 kWh |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Kylmedium: | Isobutan (R600a) |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Hållbarhetsorganisationer: | amfori BSCI |
| Produktens färg: | Bordeaux |
| Låddjup: | 580 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 29966 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 11 h |
| Hållbarhetscertifiering: | CE, ErP, REACH, WEEE |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Total kapacitet netto: | 108 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 13 l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 95 l |
| Bredd med öppen dörr: | 903 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 841821510 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin RKS 8831 Retro ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Severin Manualer
19 Oktober 2025
18 Oktober 2025
19 Februari 2025
14 Februari 2025
14 Februari 2025
1 Februari 2025
20 Oktober 2024
26 September 2024
26 September 2024
26 September 2024
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026